Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poučení pro ženy.

4. 6. 2008

Výtah ze středoškolské učebnice Hospodaření v domácnosti z 50. let...

1) Mějte připravené jídlo. Vaření si plánujte včas - třeba i den předem. Váš partner tak uvidí, že na něho myslíte a staráte se o něj. Většina mužů se domů vrací s prázdným žaludkem a dobré jídlo je součástí tolik potřebného vroucího přivítání.


2) Připravte se. Abyste byla svěží, až přijde, na čtvrthodinku si odpočiňte. Naličte se trochu, dejte si stuhu do vlasů a snažte se vypadat skvěle, protože on byl celý den jen s lidmi unavenými prací. Jeho nudný den potřebuje jiskru, a proto buďte veselá a zajímavá.


3) Ukliďte nepořádek. Ještě, než se manžel vrátí, projděte naposledy dům a posbírejte učebnice, hračky, papíry atd. Oprašte stoly. Váš manžel se bude cítit jako v ráji pořádku a odpočinku, což jistě udělá dobře i vám.


4) Připravte děti. Pokud máte malé děti, věnujte jim chviličku a umyjte jim ruce a obličej, učešte je a podle potřeby také převlékněte. Jsou to vaše malé poklady a dotvoří příjemnou atmosféru jeho návratu.


5) Minimalizujte hluk. V době jeho návratu vypněte pračku, vysavač. Přimějte k tichosti také děti. Buďte šťastná, že manžela vidíte, a přivítejte ho krásným úsměvem.


6) Co nesmíte: Nevítejte ho stížnostmi a problémy. Nereptejte, když přijde pozdě k jídlu. Uvědomte si, že ve srovnání s těžkostmi jeho pracovního dne jsou to jen maličkosti. Udělejte mu pohodlí - může se natáhnout do pohodlného křesla nebo si lehnout v ložnici. Naklepejte mu polštář a nabídněte mu, že mu sundáte boty. Mějte vždy připravený teplý nebo studený nápoj. Pohlaďte ho tichým a příjemným hlasem. Dovolte mu odpočinout si a uklidnit se.


7) Naslouchejte mu. Jistě mu toho chcete mnoho říci, ale doba jeho návratu na to není nejvhodnější. Mluvit má první on. Na to nezapomínejte.


8) Večer přizpůsobte jemu. Nikdy si nestěžujte, když vás nevezme na večeři nebo za jinou příjemnou zábavou. Snažte se pochopit tíhu a strasti jeho světa a jeho potřebu odpočívat.

Linkuj.cz!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vtip

(Jan, 27. 7. 2009 15:43)

Je to vtipne, a kludne by to mohlo byt aj obratene, co maju robit muzi, ked pride zena domou.
Raz som niekde nieco cital , ze deti si stanovili ako sa k nim maju spravat rodicia :o)
Inak ked si uvedomite, ze to bolo pisane v dobe, ked vas za vas nazor alebo postoj poravili alebo zavreli na desiatky rokov do basy, tak sa ani necudujem ze mohol vzniknut takyto text bez srandy.Vtedy ludia museli byt na povel "slusny" a "sudruzsky uvedomely", teraz , ked to uz az na taky povel nie je, slusny zabudli byt, teraz je to kto z koho. Niekedy mam pocit, ze damy a gentlemani by mali byt vyhlaseny ako ohrozeny druh .
Na zaver jeden pekny ftip:
Při padesátém výročí svatby se manžel ptá své ženy:
"Přemýšlela jsi někdy za celou tu dobu o rozvodu?"
"Ne, nikdy. Vždycky jen o vraždě...."

Blbost

(Martin 24, 19. 11. 2008 21:02)

Hmm.Mozna v 50.letech to takle fungovalo ale stejnak o tom pochybuju.Žensky taky makaly a makat budou,protoze jinak to nejde.Chodily na pole drely v kravine a v prumyslovejch fabrikach.a pochybuju ,ze by den co den tuto delaly pro muze.to by byla jak otrok.A dneska..v tak rychly dobe to ani nejde a gde by to slo tak by toho chlapa zena poslala tak rychle do hajzlu ze by jenom cumel.

ještě

(Augustus, 13. 10. 2008 10:59)

Ještě by tam měli přidat text pro chlapy, jak se mají chovat k ženě, když se vrátí domů z práce a bude to dokonalé. Možná Vám to přijde jako blbost, ale tyhle základní věci dneska lidem chybí. Spousta lidí si chce ve vztahu jen užít místo aby taky trochu mysleli na svého partnera. Pak nemá být tolik rozchodů a rozvodů kvli úplně obyčejnému sobectví.

!!!

(+420 724 107 340, 12. 10. 2008 20:28)

presne takhle by to melo byt! Zenske by po nas chtely jen prachy a pritom pi*u delaj...

nono

(mejla, 10. 6. 2008 20:39)

vrrrrrrrrr !zavidim!

Tak, tak

(Ben, 10. 6. 2008 20:33)

Svatá pravda...... a nezáviďte!

Pohodička

(Jitka, 7. 6. 2008 20:02)

U nás je to pohodička. Ben, většinou když se vrací z práce, tak dítě buď už nebo ještě spí (a já taky) a v noci nebo brzo ráno hluk nedělám. Takže to zvládám na 1 s * HAHAHAHAHAHAHAHA

nnnn

(Kristýna, 6. 6. 2008 10:06)

já se rozpůlím,rozčtvrtím,všechno stihnu!

reluc

(mejla, 5. 6. 2008 17:09)

ale jo,myslíme,třeba no...no...no...sakra teď si nevzpomenu !

HAHAHA

(Lucka, 5. 6. 2008 17:08)

Je to dobry, ale az na to, ze ta dotycna osoba co to napsala, tam zapomela pripsa, at se nezapomeneme zeptat manzela, jestli nechce taky utrit zadek, kdyz pouzije toaletu.
Vy muzi by jste toho chteli hodne a na nas zenske nikdo nemysli.

kvak

(kvak, 5. 6. 2008 9:28)

Proc nejsem Salat?!

pravda

(Kristýna, 5. 6. 2008 7:34)

No však já to přece pravidelně vykonávám.HAHA

blaboly

(kvak, 5. 6. 2008 7:31)

Takovy nechutny a zvrhly blabol mohl napsat jedine chlap. FUJ

povinná četba !

(mejla, 4. 6. 2008 20:53)

to se čte jako bible ! ! ! ! !