Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražák TŘEBA BY TO MOHLO NEPRAŽÁKY ZAJÍMAT :o)

4. 12. 2008

Z emailu.

Pražák

TŘEBA BY TO MOHLO NEPRAŽÁKY ZAJÍMAT :o)

V bájích a legendách českého lidu zaujímá zvláštní místo postava Pražáka, směšná a nebezpečná zároveň. Pražák je cizí člověk. Nemá žádné jméno, které by stálo za zapamatování. Kdo si jméno udělá, přestává být Pražákem a stává se Karlem Gottem
nebo Jardou z Prahy.


Pražáků je všude plno. Přemisťují se hlavně autem, v poslední době všichni jezdí na kolech v legračních trenýrkách. Pořád spěchají a telefonují. Čím se Pražák živí, není známo. Jisté je, že nic nedělá a dělat neumí. Chodí do práce a má z toho prachů jako šlupek. V Praze je možné všecko. Celý národ tam posílá peníze a Pražáci si je mezi sebou rozdělují.


Za ženu má Pražák Pražandu, línou a marnivou ženskou, která Pražáka honí. Sedí doma a čte časopisy, kde jí radí, jak zabít čas. Pražák ji musí vozit za povyražením. Jinak otravuje, vymýšlí kraviny a ječí na děti. V létě se opaluje. Chce bazén. Pěstuje fíkus a pelargonie. Nevaří ani nepeče. Když něco přece zkusí udělat, nevezmou to ani slepice.


Své děti Pražáci drží doma u počítače. Přerostly jim přes hlavu, bojí se jim něco říct a nechávají je být. Nutí je jenom do angličtiny, s tou začínají už v jeslích.
Pražáci drží mezi sebou. Scházejí se u chat a vykládají si o tom kam jeli, kam pojedou, jak se jim jelo, co tam snědli a na kolik je to přišlo. Jinak sedí na zahradě, pečou buřty, koukají na televizi, luští křížovky a sečou trávník.


Pražáci jsou celí posedlí zdravím a hygienou. Shánějí se po zdravém jídle, ale jedí prášky po kilech. Milují ochranné pomůcky. Pořád se myjí a sprejují, uklízejí a luxují. I na zahradě! Shrabují listí a pečlivě vypichují pampelišky z trávníku.
Kromě sekání trávníku si Pražák sám vůbec nic neudělá. Člověk si proto u něj může přijít na pěkné peníze.
Při jednání ale musí být ve střehu, Pražák chytračí a zkouší různé fígle, jak nezaplatit.


Když je Pražákovi padesát, tak Pražandě uteče. Najde si mladší, ale zase úplně stejnou.
Opuštěné Pražandy loví všude, i na vsi. Spadeno mají na staré mládence s pěkným gruntem.
Když si nějakého vyhlídnou, nemá proti jejich čarování šanci. Nacpou se mu do baráku, dotáhnou ho na úřad a on pak na ně musí dřít až do smrti.
Své mrtvé nedávají Pražáci do hrobu, zato pietně pohřbívají psy a kočky.

 

Pražák se zkrátka jeví jako velice zvláštní tvor, ovšem není známo, co by se změnilo jeho vyhubením. Prozatím ho chrání Greenpeace . I když není známo proč.

Linkuj.cz!

pošli na vybrali.sme.sk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Výtečné :)

(satoo, 4. 12. 2008 22:04)

Výtečně jsem se pobavil :) Také na "svůj účet", i když je částečně, nejsem Pražák, jsem satoo ;)

rere

(jerevánek, 4. 12. 2008 19:13)

Jen počkej zajíci........(kratký zobaku) :-)))

Dobréé!

(Karel K., 4. 12. 2008 19:05)

Jsem rodilý Pražák, aktuálně žijící druhým rokem v Ostravě a povím Vám, takhle jsem se na vlastní účet už dlouho nepobavil! Fakt podařené!!